PROJEKTORY

Wynajem profesjonalnych projektorów o wysokiej jasności
Specjalny sprzęt na specjalne wydarzenia
Szukasz czegoś wyjątkowego, atrakcji robiącej wrażenie? Chcesz wyświetlić obraz na budynku, ale masz ograniczony budżet? Nie szukaj więcej – trafiłeś w dobre miejsce.
Tylko duży format.
Mogą tu Państwo uzyskać informacje na temat projektorów o wysokiej jasności do projekcji wielkoformatowych, które są gotowe do wypożyczenia. Mają one jasność kilkukrotnie większą od standardowych projektorów, są też znacznie większe. Za ich pomocą możemy oświetlić duże powierzchnie w dowolnych ustawieniach. Wymienna optyka pozwala dostosować się do różnych warunków i wymagań. Radzą sobie znakomicie w plenerach, dużych pomieszczeniach oraz w niezaciemnionych salach konferencyjnych. Projektory są wypożyczane wraz z osprzętem, wymiennymi obiektywami i transportowane w solidnych skrzyniach (case).

Specjalne wydarzenia

✴️ promocja produktów ✴️ święta i uroczystości ✴️ konferencje ✴️ jubileusze ✴️ kongresy ✴️ targi ✴️ gale

Pokazy artystyczne

✴️ wizualizacje koncertowe VJ ✴️ projekcje animacji ✴️ iluminacje ✴️ mappingi

Kino

✴️ przeglądy reklam i animacji ✴️ kino plenerowe letnie ✴️ publiczne premiery ✴️ kino samochodowe ✴️ seansy filmowe

Transmisje

✴️ wydarzenia kulturalne ✴️ uroczystości ✴️ mecze

Zestawiając ze sobą kilka projektorów (stackowanie) uzyskuje się zwielokrotnioną jasność i rozdzielczość w cenie niższej niż w przypadku jednego projektora z kilka razy większą jasnością i rozdzielczością.

Wynajmując na dłuższy okres lub wynajmując większą ilość projektorów można liczyć na korzystny rabat nawet do 40%

Stackowanie – zestawianie obrazu z kilku projektorów w jeden, w celu uzyskania sumarycznie większej rozdzielczości i jasności oszczędzając 2-3 krotnie.
Doświadczenie techniczne oraz artystyczne w branży multimedialnej (obsługa sprzętu oraz przygotowanie treści).
Wiele dostępnych konwerterów umożliwia wyświetlenie obrazu z najróżniejszych urządzeń.
Sprzęt poddawany konserwacji i sprawdzany przed każdym wypożyczeniem.
Konsultacje możliwości ustawień, wielkości powierzchni świecenia, doboru projektorów i optyki.
Gratis opieka techniczna. Dostarczenie, uruchomienie i nadzór przez osobę doświadczoną, pomocną w trakcie wydarzenia.
Gratis: obiektywy, kable, adaptery, konwertery, switche.
Gratis transport na terenie Białegostoku.
Jaką powierzchnię można oświetlić z jednego projektora?
Wszystko zależy od miejsca, pory dnia i roku, aury, godziny, rodzaju powierzchni oświetlanej, bliskości żródeł światła niepodlegających wygaszeniu. Nie da się udzielić odpowiedzi z góry, należy się uprzednio skonsultować. Dotychczas maximum oświetlanej powierzchni z projektora 12000 Lm wynosiło 24x18m, jednak jest to już wartość graniczna i wymagane są odpowiednie warunki. Szacunkowo można stwierdzić, że mniej więcej połowa tej wielkości jest wartością średnią (12x9m).
Co to stackowanie?
Stackowanie oznacza wyświetlanie jednego obrazu z wykorzystaniem kilku projektorów, które pracują razem. To rozwiązanie zwiększa sumarycznie jasność i rozdzielczość. Projektory świecą na powierzchnie obok siebie, każdy wyświetla swój kawałek obrazu, które zestawione są jak puzle i każdy musi mieć takie same kolory i jasność – jasność się sumuje, rozdzielczość się powiększa w zależności od ustawienia Przykład 1. Zastosowano 2 projektory XGA po 12000 Lm świecące obraz zestawiony w poziomie, projektory stoją poziomo – jasność sumaryczna wyniesie 24000 Lm, rozdzielczość ostatecznego obrazu wyniesie 2048×768. Przykład 2. Zastosowano 4 projektory XGA po 12000 Lm świecące obraz zestawiony 2×2, projektory stoją poziomo – jasność sumaryczna wyniesie 48000 Lm, rozdzielczość ostatecznego obrazu wyniesie 2048×1536. Przykład 3. Zastosowano 2 projektory XGA po 12000 Lm świecące obraz zestawiony w pionie, projektory stoją poziomo – jasność sumaryczna wyniesie 24000 Lm, rozdzielczość ostatecznego obrazu wyniesie 1024×2304. Stackowanie kilku projektorów okazuje się korzystniejsze niż zastosowanie jednego kilka razy jaśniejszego projektora. Podobnie jest gdy potrzebna jest większa rozdzielczość. Różnica w cenie wypożyczenia w zależności od wypożyczalni to 2-3-krotność.
Na jakie powierzchnie można wyświetlać obraz?
W większej mierze dowolne. Mogą to być ekrany projekcyjne, budynki, materiały, przestrzenne konstrukcje autorskie, styropian, beton, chodniki, sufity, ściany, drzewa, drewno, cegła. Mogą to być różne materiały o różnej fakturze i kolorze. Nie muszą to być powierzchnie płaskie, mogą być przestrzenne. Należy pamiętać, że nie uda się wyświetlić obrazu na materiałach przezroczystych czyli szkle, plastiku, oknach. Jeśli chodzi o projekcję na budynku z oknami – okna należy zakleić od wewnątrz białym papierem. Ważne jest by powierzchnia oświetlana była możliwie najjaśniejsza, ponieważ na ciemniejszych materiałch traci się jasność, a na kolorowych wystąpią przekłamania kolorów.
Jakie czynniki bierze się pod uwagę przy doborze projektora (i optyki)?
  • wielkość projekcji
  • rodzaj powierzchni oświetlanej – materiał, geometria, faktura, kolor
  • rodzaj wyświetlanego obrazu
  • pobliskie oświetlenie – które można wygasić, a które nie
  • przestrzeń na której zgromadzeni będą widzowie
  • data i godzina projekcji, zachód słońca
  • ekspozycja względem księżyca
  • komunikacja stała i podczas wydarzenia, plan placu imprezy
  • pogoda – czy są obawy przed deszczem, śniegiem
  • wszelkie utrudnienia lokalizacyjne
Czy można wypożyczyć same akcesoria (obiektywy, piloty, kable, adaptery itd.)?
Nie. Wypożyczane są tylko projektory. Wszystkie akcesoria czyli obiektywy, piloty, kable, adaptery itp. są niezbędne do poprawnego użytkowania projektorów i są w zestawie z nim.
Czy w ofercie istnieje kompleksowe ustawienie namiotów, rusztowania lub podestów?
Tak, są dostępne namioty, rusztowania, podesty itp. Pokazy są często organizowane kompleksowo.

Przykładowe realizacje

(+48) 663 751 482
Artur Grycuk
Białystok, Polska
Wyślij zapytanie
W celu uzyskania dokładnej wyceny, dodatkowych informacji lub konsultacji mogą Państwo wysłać emaila przez poniższy formularz.

9 + 5 =